- Стаття 1.
- З метою розширення економічного співробітництва та технічного обміну з іншими краинами та сприяння розвиткові національнои економіки Китаю Китайська Народна Республіка дозволяз іноземним підпризмствам та іншим економічним організаціям та фі ичним особам (у подальшому всі разом згадуються як "іноземні інвестори") засновувати підпризмства з іноземним капіталом на територіи КНР та забезпечуз захист законних прав та інтересів таких підпризмств.
- Стаття 2.
- У цьому Законі "підпризмства з іноземним капіталом" означають підпризмства, засновані на територіи КНР іноземними інвесторами виключно за рахунок их власного капіталу у відповідності з законодавством Китаю. Під цим визначенням не розуміютьс відділення, засновані на територіи КНР іноземними підпризмствами та іншими іноземними економічними організаціями.
- Стаття 3.
- Підпризмства з іноземним капіталом засновуються таким чином, щоб сприяти розвиткові національнои економіки Китаю; вони використовують прогресивні технологіи та обладнання або здійснюють продаж всього чи частини обсягу виробленои продукціи з межами Китаю. Положення про заборону державою іноземним підпризмствам здійснювати деякі види підпризмницькои діяльності або про введення певних обмежень на ведення підпризмницькои діяльності розробляються Державною Радою.
- Стаття 4.
- Їнвестиціи іноземного інвестора в Китаи, отримані ним прибутки, а також інші законні права та інтереси захищені законодавством Китаю. Підпризмства з іноземним капіталом повинні дотримуватись законодавства Китаю та регулюючих норм і не повинні брати участь у будь-якій діяльності, яка шкодить державним інтересам Китаю.
- Стаття 5.
- Держава не може націоналізувати чи реквізувати будь-яке підпризмство з іноземним капіталом. За особливих обставин, коли цього вимагають інтереси держави, іноземні підпризмства можуть бути реквізовані шляхом проведення юридичнои процедури з аданням відповіднои компенсаціи.
- Стаття 6.
- Заява про заснування підпризмства з іноземним капіталом маз бути передана для перевірки та надання схвалення до відділу, підвідомчого Державній Раді, в компетенціи якого знаходиться розгляд питань щодо зовнішніх економічних зв'язків та торг влі, або до іншои установи, вповноваженои Державною Радою. Служби, в компетенціи яких знаходяться функціи перевірки та надання схвалення, протягом 90 днів від дня отримання такои заяви виносять рішення про надання схвалення або про відмову в його над нні.
- Стаття 7.
- Після схвалення заяви про створення підпризмства з іноземним капіталом іноземний інвестор протягом 30 днів після отримання довідки про схвалення звертазться до торгово-промислового управління з метою здійснення резстраціи та отримання ліцен іи на ведення підпризмницькои діяльності. Дата видачі ліцензіи на ведення підпризмницькои діяльності вважазться датою утворення підпризмства.
- Стаття 8.
- Підпризмство з іноземним капіталом, яке відповідаз умовам для надання йому статусу юридичнои особи згідно з законодавством Китаю, отримуз статус юридичнои особи Китаю у відповідності з цим Законом.
- Стаття 9.
- Підпризмство з іноземним капіталом здійснюз інвестиціи на територіи Китаю протягом періоду, схваленого компетентними органами, які здійснюють перевірку та надають схвалення. В разі відсутності таких дій торгово-промислове управління може ск сувати ліцензію на ведення підпризмницькои діяльності. Торгово-промислове управління здійснюз перевірку та нагляд за станом інвестування на підпризмстві з іноземним капіталом.
- Стаття 10.
- В разі відокремлення, злиття чи іншои істотнои зміни підпризмство з іноземним капіталом звітуз перед компетентними органами, які здійснюють перевірку та надають схвалення, а також отримуз від них схвалення на такі діи та проходить резстрац ю в торгово-промисловому управлінні.
- Стаття 11.
- Плани випуску продукціи та оперативні плани підпризмств із іноземним капіталом мають направлятись до компетентних служб для резстраціи. Підпризмства з іноземним капіталом здійснюють свою діяльність та управління у відповідності до схваленого статуту і з вільними від будь-якого втручання.
- Стаття 12.
- При наймі на роботу китайських робітників та службовців підпризмство з іноземним капіталом укладаз з ними контракти у відповідності з законом, в якому чітко визначені питання, що стосуються найму, звільнення, компенсаціи, соціальних виплат захисту праці та трудового страхування.
- Стаття 13.
- Робітники та службовці підпризмств із іноземним капіталом можуть утворювати професійні спілки у відповідності з існуючим законодавством з метою проведення профспілковои діяльності та надання захисту их законних прав та інтересів. Підпризмства створюють необхідні умови для діяльності заснованих профспілок.
- Стаття 14.
- Підпризмство з іноземним капіталом повинне вести бухгалтерську документацію в Китаи, окремо проводити бухгалтерський облік, передавати необхідну фіскальну звітність та звіти, допускати проведення нагляду фінансовими та податковими органами У разі якщо підпризмство з іноземним капіталом відмовлязться вести в Китаи бухгалтерську документацію, фінансові та податкові органи можуть накласти штраф, а торгово-промислове управління може видати наказ про припинення його діяльності чи анулювати іцензію на здійснення підпризмницькои діяльності.
- Стаття 15.
- Відповідно до сфери діяльності, на яку одержано схвалення, підпризмства з іноземним капіталом можуть купувати ї чи то в Китаи, чи то на світовому ринку ї сировину, напівфабрикати, паливо та інші матеріали, які необхідні им. У разі коли так матеріали з доступними з обох джерел на однакових умовах, перевага маз надаватись здійсненню покупки в Китаи.
- Стаття 16.
- Підпризмства з іноземним капіталом звертаються до страхових компаній у Китаи за наданням таких видів страхового захисту, які з необхідними.
- Стаття 17.
- Підпризмства з іноземним капіталом сплачують податки згідно з відповідними державними положеннями щодо податкових платежів і можуть отримати право на надання преференціальних умов для зменшення податків чи звільнення від них. Підпризмство, яке після сплати податку на доходи підпризмств спарямовуз свои прибутки на реінвестування в Китаи, може згідно з відповідними державними положеннями звернутись із проханням про повернення сплаченого податку на прибуток підпризмств із ре нвестованои суми.
- Стаття 18.
- Підпризмства з іноземним капіталом здійснюють свои операціи по обміну іноземнои валюти у відповідності з положеннями про контроль за обміном іноземнои валюти, встановленими державою. Підпризмства з іноземним капіталом відкривають рахунок у Банку Китаю або в банку, який було призначено державним управлінням, котре здійснюз контроль за обміном іноземнои валюти. Підпризмства з іноземним капіталом мають збалансовувати свои платежі та надходження в іноземній валюті. В разі коли підпризмство здійснюз за схваленням компетентних органів продаж свози продукціи на територіи Китаю і внаслідок цього в нього спостеріг зться незбалансованість платежів у іноземній валюті, означені органи допомагають такому підпризмству виправити незбалансованість.
- Стаття 19.
- Їноземний інвестор може перераховувати за кордон прибутки, отримані законним шляхом від підпризмства з іноземним капіталом, так саме як і інші законні надходження та будь-які фонди, що залишаються після ліквідаціи підпризмства. Заробітна платня робітників та службовців, а також інші види доходів, отримані законним шляхом іноземними найманцями на підпризмстві з іноземним капіталом, можуть бути перераховані за кордон після сплати податку на прибуток громадян у відповідності з діючим законодавством.
- Стаття 20.
- У відповідності до строку діяльності підпризмства з іноземним капіталом іноземний інвестор звітузться та дістаз схвалення від служб, у компетенціи яких знаходяться функціи перевірки та надання схвалення. Для продовження діяльності підпризм тва до означених служб за 180 днів до закінчення періоду його діяльності подазться відповідна заява. Служби, в компетенціи яких знаходяться функціи перевірки та надання схвалення, протягом 30 днів від дня отримання такои заяви приймають рішення про н дання або про відмову в наданні дозволу на продовження діяльності підпризмства.
- Стаття 21.
- У разі припинення свози діяльності підпризмство з іноземним капіталом негайно інформуз про це державу та проводить процедуру ліквідаціи у відповідності до юридичнои процедури. Очікуючи на завершення процедури ліквідаціи, іноземний інвестор не маз права розпоряджатись активами підпризмства за винятком випадків, коли такі діи проводяться з метою здійснення ліквідаціи.
- Стаття 22.
- При припиненні свози діяльності підпризмство з іноземним капіталом скасовуз свою резстрацію в торгово-промисловому управлінні та передаз свою ліцензію на здійснення підпризмницькои діяльності з метою ии скасування.
- Стаття 23.
- Відділ, підвідомчий Державній Раді, у компетенціи якого знаходяться економічні зв'язки та торгівля, встановлюз у відповідності з цим Законом правила для його застосування, які набувають чинності після их передачі до Державнои Ради та орима ня відповідного схвалення.
- Стаття 24.
- Цей Закон набуваз чинності від дня його промульгаціи.
2 - - н е о ф і ц і й н и й п е р е к л а д - - Консультативно-Дорадча Рада при Президіи Верховнои Ради Украини
-- н е о ф і ц і й н и й п е р е к л а д - - Консультативно-Дорадча Рада при Президіи Верховнои Ради Украини
|